Rynek kosmetyczny obfituje w produkty, które obiecują szybki i zauważalny efekt w walce z różnymi problemami: zmarszczkami i procesami starzenia, zmniejszoną elastycznością, plamami starczymi itp. Skład kosmetyków jest różny i zależy od celu ich użycia. Ale które składniki są najbardziej „działające”? Kosmetolog udzielił 8 zaleceń:

1. Kwas hialuronowy

To jeden z ważnych składników, który obiecuje cofnąć czas, a jego regularne stosowanie pomoże zachować młodość, zadbaną i promienną skórę na dłużej.

Ale dlaczego kwas hialuronowy jest tak przydatny i jak działa?

Przede wszystkim kwas hialuronowy to najważniejszy środek nawilżający. I to jest główny i najważniejszy składnik kosmetyków przeciwstarzeniowych. Bez tego składnika nie można sobie wyobrazić nawet koreańskich kosmetyków, które są liderem na rynku kosmetycznym.

Kwas hialuronowy jest produkowany przez komórki skóry i stymuluje procesy regeneracji. Ale z wiekiem jego produkcja spada, dlatego konieczne jest uzupełnienie jej zapasów z zewnątrz.

Pomaga komórkom zatrzymywać wodę i zapewnia jej dobre nawilżenie.

Aby wzmocnić efekt przeciwstarzeniowy, konieczne jest użycie kwasu hialuronowego z peptydami oraz pozbycie się pigmentacji retinoidami.

2. Skwalan

Jest to ten sam naturalny składnik skóry, co kwas hialuronowy. Sprawia, że ​​jest miękka i nawilżona. Wprowadzenie tego składnika do kosmetyków jest dobrze akceptowane przez skórę.

Jedną z właściwości skwalanu jest transport substancji aktywnych do jego głębokich warstw.

Ale z wiekiem, podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego, jego produkcja spada. Dlatego potrzebne jest uzupełnianie, na przykład stosowanie kremów z jego zawartością.

3. Przeciwutleniacze

Są to ważne składniki zapobiegające przedwczesnemu starzeniu. I są bardzo ważne dla zachowania piękna i młodości skóry. Przeciwutleniacze spowalniają naturalne zużycie komórek, które następuje wraz z wiekiem.

Promienie ultrafioletowe i inne negatywne czynniki środowiskowe mogą pogorszyć proces starzenia.

Możesz wzmocnić działanie przeciwutleniaczy, spożywając je i nakładając na skórę. Zieloni, owoce cytrusowe, winogrona i niektóre warzywa będą miały rekordową zawartość przeciwutleniaczy. W kosmetykach przeciwutleniacze reprezentowane są przez witaminy A, E i C, a także ekstrakty z pestek winogron i zielonej herbaty. A jeśli w kosmetykach są peptydy, to wzmacniają działanie przeciwutleniaczy.

4. Kwasy

Kosmetyki zawierające kwasy pomagają wygładzić ukojenie skóry, niwelują przebarwienia, a także zmniejszają nasilenie zmarszczek. W efekcie poprawia się cera, zwiększa się jej elastyczność.

Produkty zawierające kwas owocowy, mlekowy, glikolowy można stosować przy każdym typie skóry w zależności od jej potrzeb.

5. Witamina A i retinol

Ten przeciwutleniacz stosowany jest w kosmetykach profesjonalnych, których celem jest zwalczanie zmian związanych z wiekiem poprzez stymulację naturalnej odnowy komórek.

Retinol dobrze działa na skórę problematyczną, poprawia ulgę, zwalcza trądzik, a także blizny. W kosmetyce retinol może występować w kilku formach: kwasu retinowego, retinalu, octanu retinolu lub palminianu.

Witamina A jest jednym z najważniejszych składników w pielęgnacji przeciwstarzeniowej, ale ma swoją własną charakterystykę: jest alergenem zwiększającym wrażliwość skóry na światło. I takie fundusze muszą być ostrożnie używane przez osoby o zwiększonej wrażliwości skóry.

6. Witamina B3

Jedną z form witaminy B3 jest niacynamid, który jest dodawany do kosmetyków w celu zwalczania zmian związanych z wiekiem. Ważne jest, aby takie kremy stosować po 30 roku życia, kiedy naturalne właściwości ochronne i kompensacyjne skóry są osłabione.

Ten sam składnik pomaga neutralizować uszkodzenia związane z promieniami słonecznymi, a wiadomo, że jest to jedna z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry.

Nieacynamid wzmaga produkcję kolagenu, usprawnia procesy mikrokrążenia w skórze, pomaga w walce z zaczerwienieniami i plamami starczymi na skórze.

7. Witamina C

To nie tylko przeciwutleniacz. Dziś uważany jest za jeden z najlepszych składników przeciwstarzeniowych w kosmetykach. Pod jej działaniem aktywowany jest metabolizm komórkowy, uczestniczy w produkcji kolagenu, a melanina poprzez działanie na pigment pomaga rozjaśnić skórę.

Ale jest mały, ale! Niektóre produkty kosmetyczne, zwłaszcza te ekonomiczne, wykorzystują rozpuszczalny w wodzie kwas askorbinowy. Ale ze względu na swoje właściwości szybko ulega zniszczeniu przez słońce, powietrze i nie jest w stanie wniknąć w warstwę lipidową skóry. Inna sprawa, jeśli skład kosmetyków 22zawiera witaminę C na bazie oleju.

8. Peptydy

Skład kosmetyków może obejmować kilka rodzajów peptydów, z których każdy spełnia określone funkcje. Na przykład peptydy sygnałowe aktywują produkcję naszego własnego kolagenu i innych białek, które utrzymują młodość skóry.

Peptydy transportowe „dostarczają” substancje do komórek skóry. A inhibitory enzymów, takie jak ekstrakt z jedwabiu, przedłużają żywotność kolagenu. Neutrotransmitery działają jak toksyna botulinowa — rozluźniają mięśnie i wygładzają zmarszczki.

Jednak przy wszystkich sprawdzonych pozytywnych właściwościach peptydów mogą działać, jeśli wnikną w głąb skóry. Proces ten zależy bezpośrednio od wielkości cząsteczki, właściwości skóry i innych czynników.

Aby produkty zawierające peptydy naprawdę działały, muszą być specjalnie opracowane, aby wnikały w skórę.

Wreszcie

Niestety, zmian związanych z wiekiem i wpływem środowiska nie da się zatrzymać. Jednak zmiana opieki jest całkiem możliwa i wiele od tego zależy.

Przede wszystkim o ochronę przeciwsłoneczną trzeba zadbać nie tylko przed wyjściem na plażę, ale zawsze, nawet zimą. Nie wolno nam zapominać o przeciwutleniającej ochronie skóry, aw kosmetykach reprezentowana jest przez witaminy A, E, B itp.

Nawiasem mówiąc, witamina E i kwas hialuronowy pomagają nawilżać skórę i zachować jej zdrowy, promienny wygląd.

Ale czy wystarczy po prostu używać kosmetyków? Nie. Kosmetolodzy zalecają włączenie do diety superfoods. Te pokarmy zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się, takie jak awokado, jagody, melony, granaty, a nawet kapusta.

Bądź zdrów!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
18 + 21 =