Wiele osób uważa, że ​​skóra jest wszędzie taka sama i nie rozumie, dlaczego w niektórych obszarach wydaje się bardziej wrażliwa niż w innych. Okolica pod oczami jest dobrym przykładem szczególnie delikatnej skóry, która często starzeje się wcześniej niż inne części ciała.

Dzieje się tak, ponieważ zakrywa wydrążony obszar pod spodem. Jeśli skóra nie jest zbyt gruba, może zwiotczeć, marszczyć się, ciemnieć, iż reguły najpierw cierpieć z powodu braku snu i stresu. Skóra pod oczami wymaga szczególnej pielęgnacji, w przeciwnym razie pierwsze zmarszczki mogą pojawić się po 25 latach.

Cienka skóra pod oczami: w czym problem?

Dlaczego niektórzy z nas mają cieńszą skórę pod oczami niż inni? Oto niektóre z najczęstszych powodów.

 • Niedobór snu — Nasza skóra potrzebuje czasu na odpoczynek i regenerację. To jest sen. Jeśli nie śpimy, nasze ciała nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości kolagenu i elastyny. To dwie substancje, które wypełniają dolne warstwy skóry i sprawiają, że powierzchnia jest gładka i elastyczna. Brak snu jest przyczyną wielu problemów skórnych, w tym zmarszczek, cieni pod oczami, obwisłej skóry i innych.
 • Uważa się, że genetyka jest jedną z głównych przyczyn przerzedzania się skóry pod oczami. Większość ludzi nie chce tego słuchać, ponieważ nie możesz zmienić swojego DNA. Wykazano, że geny określają kolor oczu, fakturę twarzy, kolor włosów i nie tylko, a także odgrywają rolę w określaniu, czy skóra pod oczami będzie trochę cieńsza.
 • Nadmiar słońca niszczy skórę. Nadmierna ekspozycja na promienie ultrafioletowe może powodować różnorodne problemy, od subtelnych po zagrażające życiu. Chociaż cienka skóra pod oczami nie jest stanem zagrażającym życiu, psuje wygląd.
 • Starzenie się. Wraz z wiekiem zdobywamy mądrość i niestety zmarszczki. Z biegiem czasu produkcja kolagenu praktycznie zatrzymuje się z powodów, które nie są do końca zrozumiałe. Kiedy tak się dzieje, skóra traci elastyczność i zaczyna wiotczeć i wiotczeć. Wynik ten jest szczególnie widoczny pod oczami.

Kosmetyki do cienkiej skóry pod oczami

 • Peeling chemiczny. Peelingi chemiczne postrzegamy generalnie jako leczenie wyprysków lub sposób na usunięcie martwego naskórka w celu wyrównania cery. Jednak nie często myślimy o stosowaniu peelingów chemicznych pod oczami. Aby nie zaszkodzić, zabiegi powinien wykonywać wyłącznie doświadczony lekarz.
 • Wypełniacze. Istnieją 2 główne rodzaje wypełniaczy. Pierwsza polega na wstrzyknięciu substancji zwanej kwasem hialuronowym w przestrzeń pod oczami. Stymuluje to produkcję kolagenu i elastyny, które z czasem wypełnia przestrzeń i wygładza powierzchnię. Druga metoda polega na wstrzyknięciu obojętnej substancji w obszar, który bezpośrednio wypełnia przestrzeń. Należy zachować ostrożność przy wyborze tej procedury, ponieważ sam wypełniacz może stymulować zwiotczenie.
 • Laserowe odnawianie powierzchni. Podczas gdy złuszczanie wykorzystuje środki chemiczne do usuwania starej skóry, laserowe odnawianie powierzchni wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła, aby zrobić to samo. Ta wiązka lasera usuwa zewnętrzną warstwę skóry, ale także wnika głębiej, stymulując produkcję kolagenu w leżących poniżej warstwach. Kiedy laser przechodzi przez obszar pod oczami, najprawdopodobniej nie poczujesz nic poza delikatnym łaskotaniem.
 • Terapia indukująca kolagen — proces ten, zwany również „mikroigłowaniem”, jest nakładany na skórę pod oczami za pomocą małych igiełek z mikroskopijnymi nakłuciami. Zastrzyki nie wystarczą, aby spowodować ból lub krwawienie, ale wystarczające, aby uruchomić mechanizmy regeneracji organizmu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, tworzone są nowe komórki skóry w celu zastąpienia dotkniętych komórek, a produkcja kolagenu jest stymulowana, co z czasem zwiększa koloryt skóry. „Czas” jest tutaj ważnym słowem, ponieważ wszystkie te procedury będą wymagały czasu, zanim ich korzyści staną się widoczne. Jednak, gdy już odejdą, efekt powinien utrzymywać się dość długo.

Jakie produkty są dobre do usuwania zmarszczek pod oczami?

Jeśli nie zamierzasz narażać się na żadne z wymienionych wyżej zabiegów klinicznych, rozważ wybór odpowiedniego makijażu.

Możesz potrzebować rewitalizującego kremu nawilżającego z kwasem hialuronowym, który pomoże napiąć i wygładzić skórę, promując produkcję kolagenu. Kwas hialuronowy usuwa martwe komórki naskórka i wspomaga produkcję kolagenu, rozjaśnia przebarwienia i odbudowuje powierzchnię. Korzyści nie znikają, jeśli przegapisz jeden dzień.

Nawilżające serum bogate w kwas hialuronowy, witaminę C i retinol przyniesie natychmiastowe i długotrwałe efekty przy niewielkich kosztach.

Opaski na oczy ze składnikami nawilżającymi, stymulującymi i regenerującymi.

Co powinien zawierać właściwy produkt?

Jeśli Twój niezawodny krem ​​pod oczy nie zawiera jednego z poniższych składników, wyrzuć go i znajdź krem ​​nawilżający lub serum przeznaczone specjalnie do pielęgnacji oczu:

 • Witamina C

Skóra uwielbia witaminę C i nie bez powodu: mały przeciwutleniacz zmiękcza nabłonek, chroni skórę przed uszkodzeniami, usuwa blizny potrądzikowe i ciemne plamy. Witamina C to potężny, ale skuteczny środek, który pomaga zapobiegać pojawianiu się nowych drobnych zmarszczek, wygładzając te, które już tam są i stymulując produkcję kolagenu.

Wady: miną miesiące, zanim zobaczysz jakikolwiek wpływ na twoje drobne linie, a nawet wtedy nie oczekuj cudów. Aspekt przeciwstarzeniowy jest dodatkowym atutem do listy zalet witaminy C.

 • Retinol

Jako jedyny składnik w pielęgnacji skóry zarówno zwiększa produkcję kolagenu, jak i hamuje jego rozpad. To sprawia, że ​​Twoje komórki myślą, że są młodsze niż w rzeczywistości, dzięki czemu działają szybciej, tworząc świeżą, żywą i pozbawioną zmarszczek skórę. Oznacza to, że twoje ciemne plamy, zmarszczki (nawet głębokie), blizny i trądzik również się zmniejszą.

Pamiętaj tylko, że retinol wymaga co najmniej trzech miesięcy ciągłego stosowania, aby zobaczyć wyniki. Ale przynajmniej będą stosunkowo stabilne. Nawiasem mówiąc, w pierwszym miesiącu stosowania prawdopodobnie odczujesz suchość, łuszczenie, a nawet pryszcze (jeśli masz skłonność do trądziku). Tak, to są skutki uboczne, ale warto je znieść, aby uzyskać odmładzające efekty.

Aby złagodzić skutki uboczne, zacznij powoli: używaj retinolu jedną noc w tygodniu przez tydzień, dwa razy w tygodniu przez dwa tygodnie, trzy razy w tygodniu przez trzy tygodnie, a następnie na bieżąco co drugi dzień.

 • Kwas hialuronowy

Mała cząsteczka działa jak gąbka w skórze, przyciąga wodę, wypełniając drobne zmarszczki i wygładzając twarz. Jest lekki, ultranawilżający, działa natychmiast, absolutnie bez podrażnień. Jedyną wadą jest to, że działanie jest tymczasowe i nie pomoże w przypadku głębszych bruzd czy zmarszczek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
28 + 9 =